Krokodýlí Zoo Praha

Tusarova 39, Praha 7 – Holešovice

Je unikátní oázou plazů takřka v centru Prahy. Návštěvníci u nás uvidí téměř třicet kajmanů, krokodýlů a aligátorů všech čtyř kontinentů, které krokodýlovití obývají, v celkem jedenácti druzích. A zdaleka ne pouze krokodýly. Chováme i želvy, hady a leguány.

Číst dál...

Žluté lázně

Podolské nábřeží 3/1184, 140 00 Praha 4-Podolí

Areál Žlutých lázní je jedinečný nejen svou úžasnou polohou přímo u řeky Vltavy ale i širokým rozsahem sportovních a volnočasových aktivit, které nabízí. Areál disponuje velkým dětským koutkem, sportovišti pro pétanque, beach volejbal, nohejbal a stolní tenis, ale i  pivnicí, tančírnou, několika bary a restaurací. Návštěvníci  mohou využít  půjčovnu koloběžek, lodí, šlapadel nebo in-line bruslí.
Číst dál...

Malešický park

Malešice - Praha 10, mezi ulicemi Malešická, U Krbu, Cerhenická, Bydžovského

Malešický  park je opravdovým rájem pro rodiny s dětmi, který nabízí čisté, bezpečné a podnětné prostředí dětem všech věkových kategorií. Jedná se druh parku, který podporuje touhu po poznání a představivost a zároveň láká rodiče zapojit se do společné hry se svými potomky.

Číst dál...

Zrcadlové bludiště Praha

Petřínské sady, Praha 1 – Malá Strana

Zrcadlové bludiště se nachází na Petříně v nádherné neogotické budově, která vypadá jako zmenšený hrad. Je to velmi populární a vyhledává dětská atrakce, která se skládá ze zrcadlového bludiště a síně smíchu. Síň smíchu obsahuje obrovská a různě vypouklá zrcadla, které vytváří zábavné deformace lidského obrazu.

Číst dál...

Sportovní a relaxační centrum Gutovka

Gutova 39 – základní škola, Praha 10 - Strašnice

Areál Gutovka je ideálním místem pro rodiny s dětmi a milovníky sportu, kteří chtějí spojit odpočinek, zábavu a sport. Centrum se nachází jen 3 minuty chůze ze zastávky metra a tramvaje. V areálu naleznete 4 volejbalové kurty, malé fotbalové hřiště, venkovní lezeckou stěnu, několik multifunkčních hřišť, skatepark, malé lanové centrum a restauraci. V zimě je pro návštěvníky připravena kvalitní krytá plocha pro bruslení.
Číst dál...

Historická linka č. 41 Praha

Historická linka č. 41 je oblíbená a vyhledávaná atrakce především mezi rodinami s dětmi a turisty.

Historická tramvaj číslo 41 je dostupná o víkendech a během svátků od březen do poloviny listopadu. Jezdí od 12.00 do 17.00 v hodinových intervalech a stojí 35 Kč. Tramvaj projíždí centrem města, kolem mnoha pamětihodností (Pražský hrad, Národní divadlo, Václavské náměstí atd.).

Číst dál...

Park Parukářka

Kříže Parukářka, Praha 3

Parukářka je krásný park v srdci Žižkova plný vzrostlých stromů, slunných míst a rozsáhlých travnatých ploch vhodných pro sportovní a rekreační aktivity.  Nabízí nádherné výhledy na Žižkovskou věž, Vítkov, Pražský hrad a centrum Prahy. Vedle tří dětských hřišt disponuje několika místy pro grilování, hřištěm pro petanque, prostorem určeným výhradně psům a hospůdkou s venkovním posezením.
Číst dál...

HaFstudio

Ostrovní 16, Praha 1

HaFstudio pořádá kurzy, kroužky, dílny pro všechny generace. Zpívání pro těhotné, zpíváky pro maminky s dětmi od 8 měsíců do 2 let.Cvičení pro děti od 8 měsíců do 3 let. Hafík školka pro děti od 2 do 5 let.  Hudební hrátky, zpěv, flétnička,  výtvarné, drama hrátky pro děti od 2 let. Herectví, dětské divadlo, přípravky na školy,výtvarné dílny, loutky a animace, komiks, výuka hudby pro děti od 6 do 15 let.
Číst dál...

Zoologická zahrada

U Trojského zámku 3/120, 171 00 Praha 7

Pražská zoo, umístěná v severní části města ve čtvrti Troja, je právem považovaná za jednu z nejlepších zoologických zahrad na světě. Je domovem 670 druhů zvířat, které tvoří celkem 4 400 zvířat. Zahrada je velmi dobře organizovaná, čistá, rodině přátelská a dobře dostupná z centra města hromadnou dopravou. Nachází se na  krásném místě a nabízí zajímavý výhled na město.
Číst dál...

Botanická zahrada

Nádvorní 134, Praha 7 – Troja

Pražská botanická zahrada leží v severní části města, v blízkosti řeky Vltavy a zoologické zahrady. Nachází se zde skleník Fata Morgana, vinice Sv. Kláry s malou kapličkou, venkovní expozice, japonská zahrada, naučná stezka a dětské hřiště. Tropický skleník Fata Morgana, unikátní moderní stavba s esovitým půdorysem, se rozkládá na ploše 1750 m2 a je domovem mnoha rozmanitých druhů květin a rostlin.
Číst dál...

Středisko ekologické výchovy - Toulcův Dvůr

Kubatova 1/32, Praha 10 - Hostivař
 
Toulcův Dvůr, ideální místo pro rodiny s dětmi, si klade za cíl poskytovat ekologickou výchovu a zvyšovat povědomí o životním prostředí a jeho ochraně. Středisko disponuje několika gotickými a barokními budovami - zemědělskou usedlostí, zemědělskou půdou s hospodářskými zvířaty (krávy, koně, kuřata, husy, prasata, králíky, ovce, kozy), přírodním areálem, dětským hřištěm...
Číst dál...

Stanice mladých přírodovědců

Drtinova 1A, Praha 5
 
Ve stanici mladých přírodovědců naleznete anglickou, alpskou a botanickou zahradu, skleníky, ekologicky zaměřenou naučnou stezku, expozici plazů, tropické terárium s hady, krokodýly a želvami, mini zoo s kozami, koníky a ptáky. Návštěvníci mohou sledovat krmení krokodýlů a hadů. Děti mohou v rámci některých kurzů a speciálních akcí jezdit na koníčkách nebo pečovat o domácí zvířata.
Číst dál...

Dopravní hřiště

Jilmová 1387/19, (garden Židovské pece) Prague 3
 
Dopravní hřiště na Žižkově, na kterém jsou křižovatky se semafory, železniční přejezd a dopravní značky, umožňuje dětem osvojit si pravidla silničního provozu v autentickém a především bezpečném prostředí. Logickým důsledkem tohoto nácviku je pak efektivnější a rychlejších vyhodnocení různých dopravních situací.

Číst dál...
Kam s dětmi v Praze: Praha je mimořádně rodině přátelské město a nabízí celou řada míst zaměřených na děti a rodinu – restaurace a kavárny s dětskými koutky, muzea, kina, divadla, zábavní a sportovní parky, dětská centra s koutky pro batolata, obchody pro děti, mateřská centra, mateřské školky a jesle. Město se může pochlubit i mnoha místy, která mohou děti využít zdarma, například hřiště, zahrady, vzdělávací a environmentální centra nebo rozsáhlé venkovní hrací plochy. Praguest shromažďuje informace o kulturních, sportovních a vzdělávacích akcích pro děti, zajímavé tipy a doporučení pro rodiny. Naleznete zde přehled míst, která jsou vybavena přebalovacím pultem, bezbariérovým přístupem nebo hracím prostorem pro děti všech věkových kategorií. Nechte se inspirovat naším průvodcem a užijte si mnoho nezapomenutelných okamžiků se vašimi dětmi. Tipy na aktuální akce pro děti v Praze, kam s dětmi v Praze, naleznete v sekci Akce v Praze.