• image

Malešický park

Malešice - Praha 10, mezi ulicemi Malešická, U Krbu, Cerhenická, Bydžovského

Malešický  park je opravdovým rájem pro rodiny s dětmi, který nabízí čisté, bezpečné a podnětné prostředí dětem všech věkových kategorií. Jedná se druh parku, který podporuje touhu po poznání a představivost a zároveň láká rodiče zapojit se do společné hry se svými potomky.

Číst dál...

Sportovní a relaxační centrum Gutovka

Gutova 39 – základní škola, Praha 10 - Strašnice

Areál Gutovka je ideálním místem pro rodiny s dětmi a milovníky sportu, kteří chtějí spojit odpočinek, zábavu a sport. Centrum se nachází jen 3 minuty chůze ze zastávky metra a tramvaje. V areálu naleznete 4 volejbalové kurty, malé fotbalové hřiště, venkovní lezeckou stěnu, několik multifunkčních hřišť, skatepark, malé lanové centrum a restauraci. V zimě je pro návštěvníky připravena kvalitní krytá plocha pro bruslení.
Číst dál...

HaFstudio

Ostrovní 16, Praha 1

HaFstudio pořádá kurzy, kroužky, dílny pro všechny generace. Zpívání pro těhotné, zpíváky pro maminky s dětmi od 8 měsíců do 2 let.Cvičení pro děti od 8 měsíců do 3 let. Hafík školka pro děti od 2 do 5 let.  Hudební hrátky, zpěv, flétnička,  výtvarné, drama hrátky pro děti od 2 let. Herectví, dětské divadlo, přípravky na školy,výtvarné dílny, loutky a animace, komiks, výuka hudby pro děti od 6 do 15 let.
Číst dál...

Zoologická zahrada

U Trojského zámku 3/120, 171 00 Praha 7

Pražská zoo, umístěná v severní části města ve čtvrti Troja, je právem považovaná za jednu z nejlepších zoologických zahrad na světě. Je domovem 670 druhů zvířat, které tvoří celkem 4 400 zvířat. Zahrada je velmi dobře organizovaná, čistá, rodině přátelská a dobře dostupná z centra města hromadnou dopravou. Nachází se na  krásném místě a nabízí zajímavý výhled na město.
Číst dál...

Botanická zahrada

Nádvorní 134, Praha 7 – Troja

Pražská botanická zahrada leží v severní části města, v blízkosti řeky Vltavy a zoologické zahrady. Nachází se zde skleník Fata Morgana, vinice Sv. Kláry s malou kapličkou, venkovní expozice, japonská zahrada, naučná stezka a dětské hřiště. Tropický skleník Fata Morgana, unikátní moderní stavba s esovitým půdorysem, se rozkládá na ploše 1750 m2 a je domovem mnoha rozmanitých druhů květin a rostlin.
Číst dál...

Středisko ekologické výchovy - Toulcův Dvůr

Kubatova 1/32, Praha 10 - Hostivař
 
Toulcův Dvůr, ideální místo pro rodiny s dětmi, si klade za cíl poskytovat ekologickou výchovu a zvyšovat povědomí o životním prostředí a jeho ochraně. Středisko disponuje několika gotickými a barokními budovami - zemědělskou usedlostí, zemědělskou půdou s hospodářskými zvířaty (krávy, koně, kuřata, husy, prasata, králíky, ovce, kozy), přírodním areálem, dětským hřištěm...
Číst dál...

Stanice mladých přírodovědců

Drtinova 1A, Praha 5
 
Ve stanici mladých přírodovědců naleznete anglickou, alpskou a botanickou zahradu, skleníky, ekologicky zaměřenou naučnou stezku, expozici plazů, tropické terárium s hady, krokodýly a želvami, mini zoo s kozami, koníky a ptáky. Návštěvníci mohou sledovat krmení krokodýlů a hadů. Děti mohou v rámci některých kurzů a speciálních akcí jezdit na koníčkách nebo pečovat o domácí zvířata.
Číst dál...

Dopravní hřiště

Jilmová 1387/19, (garden Židovské pece) Prague 3
 
Dopravní hřiště na Žižkově, na kterém jsou křižovatky se semafory, železniční přejezd a dopravní značky, umožňuje dětem osvojit si pravidla silničního provozu v autentickém a především bezpečném prostředí. Logickým důsledkem tohoto nácviku je pak efektivnější a rychlejších vyhodnocení různých dopravních situací.

Číst dál...

Dino park

OC Galerie Praha, Českomoravská 15 A, Praha 9
 
Dino park se nachází na střeše nákupního centra Galerie Harfa, hned vedle O2 areny. Tento park představuje opravdový zážitek pro děti, dospělé a fanoušky pravěkých dinosaurů. Naleznete zde dinosaury v životní velikosti, dětské hřiště s mnoha atrakcemi, kino promítající 4D film o dinosaurech, obchod i koutek s občersvením.

Číst dál...

Dětské zábavní centrum Koala Café

Dolnoměcholupská 209/17, Praha 10 - Hostivař
 
Koala Café je krásně  a funkčně navrhnuté dětské centrum, které je vybavené tak, aby plně odpovídalo vývojovým potřebám a bezpečnostním požadavkům dětí. Naleznete zde rozsáhlou hernu, hrací prostor pro batolata a nekuřáckou kavárnu s připojením k internetu. Ústředním prvkem herny je prolézačka s různými  skluzavkami, překážkami a trubkami.
Číst dál...

Beckiland

Skandinávská 5a, Praha 5

Toto jedinečné zábavné dětské centrum se rozkládá na celkové ploše 6.000 m2 a nabízí široké spektrum  zábavných atrakcí a dobrodružství. Naleznete zde například velké šplhadlo, adrenalinový park, krokodýla ke klouzání a lezení, trampolínu, hrad, dobrodružnou jeskyni či džungli (několika úrovňový labyrint ke skovávání a klouzání).

Číst dál...

Dětská herna Kulíškov

NC Palládium 2. patro, Náměstí Republiky 1079/1a, Praha 1

Toto dětské zábavné centrum je umístěno v Palládium. Na celkové ploše 300m2 na vás čeká úžasný pohádkový svět plný zábavných her a atrakcí, například skákací hrad, bludiště na lezení, skákání a klouzání, domeček, bazének s míčky pro batolata, skluzavky, houpačky, malá autíčka nebo prostor pro batolata, ve kterém je velké množství zvukových a světelných hraček.
Číst dál...

Rodinné centrum Paleček

Písecká 17, Praha 3
 
Rodinné centrum Paleček je umístěné v rezidenční čtvrti Vinohrady a představuje stimulující a bezpečný prostor pro rodiny s dětmi. Je zde prostorná herna, menší kavárna, prostor pro batolata, internetové připojení a plně vybavená kuchyňka. Centrum nabízí velké množství hudebních, výtvarných, jazykových nebo Montessori kurzů pro děti.

Číst dál...

Rodinné centrum Andílek

Štefánikova 12, Praha 5
 
Rodinné centrum Andílek poskytuje vedle předškolního vzdělávání s prvky Montessori také širokou škálu služeb pro rodiny s dětmi, jako jsou sezonní a kulturní akce, vzdělávací kurzy v oblasti hudby, umění, divadla, jazyků, Montessori kurzy a přednášky a semináře pro rodiče a učitele. Je to příjemný, přátelský, stimulují a na dítě zaměřený prostor, který vytváří příležitosti k učení, vzdělávání a komunikaci.
Číst dál...
Kam s dětmi v Praze: Praha je mimořádně rodině přátelské město a nabízí celou řada míst zaměřených na děti a rodinu – restaurace a kavárny s dětskými koutky, muzea, kina, divadla, zábavní a sportovní parky, dětská centra s koutky pro batolata, obchody pro děti, mateřská centra, mateřské školky a jesle. Město se může pochlubit i mnoha místy, která mohou děti využít zdarma, například hřiště, zahrady, vzdělávací a environmentální centra nebo rozsáhlé venkovní hrací plochy. Praguest shromažďuje informace o kulturních, sportovních a vzdělávacích akcích pro děti, zajímavé tipy a doporučení pro rodiny. Naleznete zde přehled míst, která jsou vybavena přebalovacím pultem, bezbariérovým přístupem nebo hracím prostorem pro děti všech věkových kategorií. Nechte se inspirovat naším průvodcem a užijte si mnoho nezapomenutelných okamžiků se vašimi dětmi. Tipy na aktuální akce pro děti v Praze, kam s dětmi v Praze, naleznete v sekci Akce v Praze.